Pajantien päiväkoti

PAJANTIEN PÄIVÄKOTI

Pajantie 3
37830 Akaa

Päiväkodin johtaja, varhaiskasvatuksen opettaja

Aila Aalto p. 0403353502, aila.aalto@akaa.fi

 

Pihkapöksyt 1-3 vuotiaat p. 040 335 3502

pihkapoksyt.pajantie@akaa.fi

Tahmatossut 1-3 vuotiaat p. 040 335 3034

tahmatossut.pajantie@akaa.fi

Haapahapset 3-5- vuotiaat p. 040 335 3504

haapahapset.pajantie@akaa.fi

Hunajahiipat 3-5- vuotiaat p. 040 335 3505

hunajahiipat.pajantie@akaa.fi

Naavanutut 3-5- vuotiaat p. 040 335 3518

naavanutut.pajantie@akaa.fi

Sammalsukat 3-5- vuotiaat p. 040 335 3035

sammalsukat.pajantie@akaa.fi

 

Akaan kaupungin kaikki päiväkodit toteuttavat paikallista varhaiskasvatussuunnitelmaa.

Pajantien päiväkoti sijaitsee Akaan Viialan taajamassa. Katso sivun alapalkissa oleva kartta.

Päiväkoti on avoinna klo 6.30-17.00.

Pajantien uusi päiväkoti aloitti toimintansa 6.8.2012.

Päiväkoti sijaitsee Akaan Viialan taajaman keskustan tuntumassa rauhallisessa ympäristössä lähellä keskustan koulua. Päiväkotia ympäröi avara pihapiiri.

Yhteystiedot

Akaan kaupunki

PL 34, 37801 Akaa
Puh. (03) 569 1120
akaan.kaupunki@akaa.fi